Funkční trénink

Jedná se o komplexní posilovací lekci, ve které se zapojuje více svalových skupin najednou, a ve které je kladen důraz na zapojení středu těla,  “CORE”.
Cvičí se jak s vlastní vahou těla, tak i s různými cvičebními pomůckami – BOSU, TRX, gumičky, činky aj.
 Pravidelným cvičením docílíte správného držení těla, odbourání svalových dysbalancí, zlepšení koordinace, vytrvalosti a flexibility. Odměnou vám bude nejen štíhlý pas a pevné bříško, ale také zdravá záda bez bolesti.

V lekci se často využívá závěsný systém TRX Total-Body Resistance Exercise (= Cviky pro zatížení celého těla), které rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme.

3 základní výhody TRX jsou následující „all body all time“ (pořád pracuje celé tělo), snadná nastavitelnost zátěže (uděláš malý krůček dopředu nebo dozadu a zátěž se výrazně změní) a tělo lze snadno procvičit v 3D prostoru (volnost pohybu při závěsu v jednom bodě je takřka neomezená).

Lekce je vhodná pro muže i ženy. Každý cvičenec si úroveň obtížnosti lekce volí sám. Lekce je bez choreografie.

Komentáře