Vánoční sbírka pro Dobrého Anděla

Vánoční sbírka pro DOBRÉHO ANDĚLA byla sečtena a odevzdána. Kolik se vybralo? A komu peníze pomohly?

Vybralo se celkem 4 345 Kč

Celá částka pomůže rodině pana Karla Čermáka, kterému byl v roce 2017 diagnostikován karcinom v oblasti tlustého střeva s rozšířením do jater a kostí. Pan Karel bohužel před několika měsíci této nemoci podlehl. Vybraná částka tedy pomůže jeho manželce a dvěma dětem tuto tíživou situaci lépe zvládnout.

Děkujeme, že pomáháte společně s námi.

Kromě prosincové sbírky jste se mohli zúčastnit i jednodenní nedělní akce Cvičíme pro Dobrého Anděla (viz foto dole), která se uskutečnila 2. 12. a jejíž celkový výtěžek byl rovněž do posledního haléře věnován rodině pana Karla.

Celý příběh pana Karla si můžete přečíst níže:

LUCIE ČERMÁKOVÁ

PACIENT: KAREL ČERMÁK

Onkologické onemocnění

27.3.2018

V obci Košťálov poblíž Semil na Liberecku žije rodina Čermákova. Pan Karel je živnostníkem, jeho koníčkem je sport. Se svou paní Lucií, kterou baví keramika, vychovávají dvě děti. Obě chodí na základní školu a našly zálibu v počítačích. Karolínka (*2004) navštěvuje osmou třídu a také ráda čte, Matyášek (*2009) je třeťák a je sportovně založený. Tatínkovi Karlovi (*1974) bylo bohužel v listopadu loňského roku diagnostikováno onkologické onemocnění – generalizovaný neuroendokrinní karcinom v oblasti tlustého střeva s rozšířením do jater a kostí. Pan Karel je v péči lékařů Fakultní nemocnice Hradec Králové, kam dojíždí na paliativní chemoterapie.

Příspěvky od Dobrých andělů budou sloužit zejména k pokrytí potřeb dětí – na obědy, oblečení, sportovní a školní aktivity jako například lyžařský výcvik, na léky a krémy pro Matyáše, který má atopický ekzém a astma.

Pan Karel napsal:
“Po celý život jsem pracoval jako elektrikář a nebyl jsem na nikom finančně závislý. Na podzim roku 2017 mi byla diagnostikována rakovina a byla mi provedena stomie. Mé možnosti pracovat ve svém oboru se zastavily. Tím se nám citelně snížila životní úroveň. Po zaplacení nákladů na bydlení nám zůstává nízká finanční částka. Za současné situace budou omezeny i potřeby pro děti. Výdaje na léky, speciální stravu, jízdy za lékařem do velké vzdálenosti nám také navyšují náklady. Za jakoukoli finanční pomoc budeme vděční. Děkujeme. Čermákovi”
(pk)

 

12.9.2018

Dnes jsme se dozvěděli smutnou zprávu. Pan Karel svému onemocnění, bohužel, podlehl. Dobří andělé podpoří v tomto těžkém období jeho manželku Lucii s dětmi do dubna 2019. Za laskavou pomoc ze srdce děkujeme.
(hk)

Komentáře