Nové lekce s Terezou Wittichovou

Nové lekce s Terezou Wittichovou

Pro velký zájem pro vás vypisujeme další lekce s naší novou posilou Terezou Wittichovou:

PÁTEK 17:00 – 18:00  ZDRAVÁ ZÁDA – SÁL 1

NEDĚLE 18:30 – 19:30 PILATES – SÁL 1

 

Cvičení Pilates, vyvinuté J.H.Pilatesem, si klade za cíl propojení a vědomou souhru těla a mysli. Pilates rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Účelem je posílení tzv.Core a získat štíhlé a pevné svaly v nenásilné formě. Cviky jsou navrženy tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou oblast protáhly. Přestože se jedná o low impact cvičení, jde o cvičení velmi intenzivní.
Pilates metoda je vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku. Klade důraz na posílení břišních svalů jako opory pro páteř, což potřebují zejména pacienti s bolestí zad. Učí používat tělo takovým způsobem, který nevyvolává nadměrné napětí a přetěžování.
Posiluje důležité svaly, chránící nosné klouby – především kyčle a kolena.
Pilates je určen sportovcům, lidem s chronickou bolestí zad, lidem s nadváhou, lidem s opakovaným napěťovým zraněním, lidem trpícím stresem, lidem se zájmem o prevenci osteoporózy, umělcům, tanečníkům a široké veřejnosti. Přijďte i vy vyzkoušet tento druh cvičení! Cvičíme naboso.

Lekce ZDRAVÁ ZÁDA je pomalý typ cvičení, zaměřující se na prevenci bolesti zad nebo na snížení již vzniklých bolestí v oblasti páteře vlivem sedavého zaměstnání a špatných pohybových návyků.  V lekci se zaměřujeme na protažení svalů, které mají  tendenci se zkracovat, a posílení svalů s tendencí k ochabování. Pozornost je z velké míry věnována také aktivaci hlubokého stabilizačního systému, neboli středu těla (core), zlepšení stability bederní páteře a dosažení pružného, ale zároveň silného těla. V lekci se setkáte s prvky jogypilates, body ballance, core training, rehabilitační cviky aj.  Cvičí se jak vleže na zemi, v kleku, tak v různých sedech i ve stoji. Cílem lekce je zapojit hluboké vrstvy svalů, které se hůře ovládají vůlí a které jsou často důsledkem špatných pohybových stereotypů velmi oslabené.  V lekci je využíváno jak váhy vlastního těla, tak i pomůcek – Bosu, overbally, thera bandy. Na lekci se nejen příjemně protáhnete, zahřejete a zpevníte, ale také se naučíte správné technice cvičení. Cvičíme naboso.

 

Rezervace online nebo na mob. 775 111 460 Recepce

 

 

Komentáře