Jak dopadla předvánoční sbírka pro DOBRÉHO ANDĚLA?

Před Vánocemi proběhla i tento rok již tradiční sbírka pro nadaci DOBRÝ ANDĚL.

Jak celá sbírka dopadla? Kolik finančních prostředků se vybralo a jakým rodinám byli přiřazeny?

Celkem se vybralo krásných 8.750 Kč, které byli rozděleny mezi 2 rodiny s onkologickým onemocněním.

 

Eva Vacovská

Výše pomoci: 6 543.19 Kč

Pacient: Petr Vacovský

Onkologická onemocnění

21.8.2017

Rodina Vacovská žije v bytě v Buštěhradu na Kladensku. Maminka Eva je servírkou, tatínek Petr, jehož koníčkem jsou motocykly, pracuje jako kuchař. Společně vychovávají malého Péťu (*2013). Právě Péti se týkala nepříjemná zpráva, kterou si rodiče vyslechli od lékařů v červnu – diagnostikovali mu agresivní fibromatózu levého lýtka. Léčí se v pražské Fakultní nemocnici v Motole v Praze.

Maminka Eva napsala:
“Syn byl konečně vzat od září do MŠ a já, toho času bez práce, chtěla zase začít přispívat do domácnosti finančně. Jaká omezení nás čekají zatím netušíme, syna čeká možná i rok chemoterapií, takže asi vše, co je s tím spojené.

Prostředky od Dobrých andělů bychom použili na dorovnání měsíčních výdajů, které kryjeme dotacemi od členů širší rodiny a zbytek především na potřeby pro syna, zatím bohužel nemáme ani příspěvek na péči, protože zpráva o nemoci syna nás zaskočila.

Andělé mají křídla, ale Vy dobrá srdce. Na okamžik, kdy Vám sdělí diagnózu, kterou nikdy nikdo nechce slyšet, nikdy nezapomenu. Dala bych cokoli na světě, abych to nikdy neslyšela, ale teď to tak je a já se chci starat především o syna. Pomoc nám dá možnost soustředit se pouze na něj.”
(pk)

 

Karel Sobota

Výše pomoci: 2 206.81 Kč

Pacient: Karel Sobota

Onkologická onemocnění

21.8.2017

Pan Karel (*1975) žije se svou rodinou v rodinném domě v Uherském Brodě (okr. Uherské Hradiště). S manželkou Petrou, která pracuje jako operátorka výroby a baví ji jízda na kole a péče o zahradu, vychovávají dvě děti. Karolínka (*2005) je dcerou paní Petry, navštěvuje základní školu a má ráda zvířata. Šimonek (*2013) chodí teprve do školky a je ve věku, kdy ho zajímá všechno. Panu Karlovi, jehož koníčkem je basketbal, tenis a kolo, bylo v květnu loňského roku diagnostikováno onkologické onemocnění – malobuněčný karcinom mezihrudí. Pan Karel je v důsledku onemocnění v invalidním důchodu, léčí se v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Aktuálně probíhá intenzivní léčba pro recidivu v lymfatických uzlinách, pan Karel podstupuje druhý cyklus chemoterapie.

Pan Karel napsal:
“Chtěli bychom, aby nám neprotékala střecha a aby se syn nebál chodit na záchod a do koupelny, neboť jsme koupili dům určený k rekonstrukci a ten je ve stavu havarijním. Bohužel nemoc mi zabránila tuto rekonstrukci realizovat.

Toto onemocnění má vždy dva aspekty. První je bolest a to se dá přežít. Avšak vědomí vlastní nemohoucnosti je po psychické stránce velmi těžké snášet. Moje žena se tahá s věcma, které jsou i pro chlapa těžké. Je složité tak žít a také vysvětlit malému, že neumřu, protože to ho dnes zajímá víc a víc a síly dochází.

Všechny Vás zdravíme a děkujeme za pomoc.”
(pk)

Komentáře