Vánoční sbírka pro malou Karolínku

Předvánoční čas již tradičně zaměřujeme na charitativní projekty. V minulých letech jsme pořádali cvičení a sbírku pro nadaci Dobrý Anděl, která vybrané peníze přerozděluje  rodinám s vážně postiženými dětmi.

Je až ironií osudu, že nás na tuto myšlenku před několika lety přivedla naše skvělá a oblíbená lektorka Lucie Klozová, která v současné době sama čelí nepřízni osudu, jelikož má doma vážně postiženou dceru Karolínku. Proto jsme se rozhodli, že tento rok uspořádáme dobročinné cvičení a sbírku přímo pro Lucku a její malou Karolínku, jelikož terapie, které musí každý  měsíc absolvovat jsou velice finančně náročné. Obě holky jsou ale nesmírné bojovnice a my je v tom nenecháme 🙂

Po celý měsíc Prosinec je tedy na recepci fitcentra umístěná kasička, do které můžete i Vy přispět jakoukoli finanční částkou.

Zde je celý příběh malé Karolínky:

Karolinka se narodila z bezproblémového těhotenství v září 2018 a měla být úplně v pořádku. Brzy po porodu se bohužel zjistilo, že tomu tak není a začal velmi náročný boj pro ni i celou rodinu. Karolinka nebyla schopna sát a polykat a měla dechové problémy. Byla přemístěna do inkubátoru a lékaři nás strašili s nejhoršími možnými diagnózami. Přesto, že se na příčinu potíží nikdy nepřišlo, moc veliké naděje nám na normální život nedávali. Karolinka na tom byla velmi dlouho zle, neviděla, neslyšela a vypadalo to, že nikdy nebude chodit nebo sama jíst. V té době jsme cvičili Vojtovu metodu, ale situace se spíše zhoršovala, než zlepšovala. Bylo nutné celý den a noc neustále odsávat sliny a Karolinka velmi bojovala s dechem.

Potom jsme se ale dozvěděli o alternativních směrech terapie, které jsou velmi šetrné, jemné a přistupují k pacientovi naprosto individuálně. Karolinka se začala díky nim zázračně zlepšovat. Asi v půl roce se naučila používat očička a začala vše pozorovat, taktéž začala reagovat na zvuky a postupně se začala posouvat i motoricky.  Z Karolinky se pomalu ale jistě stávalo úplně jiné miminko a nyní ve 14m už překonala veškeré prognózy. Sama se plazí po celém domě, je velice zvědavá a akční, hraje si, dočkali jsme se prvních úsměvů 🙂 bohužel ji nadále trápí těžká porucha polykání a proto je krmena přes PEG sondu přímo do bříška. I když se snažila papat sama, dochází u Karolinky neustále k aspiraci do plic a proto ji trápí opakovaně zápaly plic, kvůli kterým už strávila spousta času v nemocnici. Karolinka zatím potřebuje ke svému životu přístroje, protože nedokáže kašlat a dobře polykat.

S Vaší pomocí bychom rádi uhradili další terapie, které by Karolinku dále posouvaly. Rádi bychom, aby se naučila brzy také sedět, lézt, a v budoucnu také chodit, jist a mluvit 🙂 Je také potřeba intenzivní zraková rehabilitace, jelikož je postižen i zrak. Bude to ještě dlouhá cesta, ale díky Feldenkrais terapii, hipoterapii a kraniosakrální terapii už víme, že nic není nemožné. Tyto terapie jsou samozřejmě bohužel velmi nákladné (měsíční náklad na terapii je cca 15.000,-) a proto bychom to bez pomoci druhých nemohli využívat v dostatečné míře. Každé pomoci si nesmírně vážíme!!

Mockrát děkujeme, že pomáháte s námi 🙂

Komentáře